about-banner-image

Rekuperatorius – tai mechaninės ventiliacijos įrenginys, taupantis energiją, kurio pagalba iš patalpos pašalinamas nusistovėjęs šiltas oras, o iš lauko paduodamas šviežias oras.

Rekuperacija - tai energijos taupymas. Šalinamas iš patalpų oras šilumokaičio pagalba nesimaišydamas pašildo tiekiamą iš lauko orą. Plokštelinio šilumokaičio naudingumo koeficientas iki 98%, rotacinio (rotorinio) šilumokaičio iki 85%. Tokiu būdu sutaupoma apie 70-80% šilumos.

Šiuolaikiniai pastatai yra labai gerai izoliuoti pagal statybos reikalavimus, o komforto poreikiai pastoviai didėja, todėl patalpų vėdinimui yra naudojamas priverstinis— mechaninis vėdinimas su šilumos atgavimo funkcija. Teisingai suprojektuota ir sumontuota mechaninė vėdinimo sistema užtikrins reikalingą oro kiekį patalpose, mažai naudos elektros energijos, tausos gamtą, ją bus paprasta valdyti ir eksplotuoti.


Oro kokybės svarba: kaip vėdinimas veikia sveikatą

Mūsų kasdienį gyvenimą nuolat veikia įvairios kancerogeninės ir alergijas sukeliančios medžiagos. Nuo visko apsisaugoti neįmanoma, tačiau bent namuose galima pabandyti sukurti kiek įmanoma sveikesnę ir švaresnę aplinką. Namų mikroklimato vertinimas, žinoma, yra labai subjektyvus, nes kiekvieno žmogaus poreikiai šilumai, šviesai, akustinei aplinkai yra gana skirtingi. O štai oro kokybės žmogus net negali įvertinti – tam dažniausiai reikalingi specialūs matavimo prietaisai.

Namų orą teršia:

  • medžiagos išsiskiriančios nuo pastato statybinių ir apdailos medžiagų (ypač dažai, įvairūs lakai);
  • naudojamos buitinės chemijos likučiai tvyro ore;
  • įvairūs oro ir kūno gaivikliai, parfumerijos ir kosmetikos priemonės;
  • nauji baldai priskiriami prie kenksmingų medžiagų, nes jie turi išsivėdinti ir nebekvepėti „naujumu“;
  • prastos kokybės baldų apmušalai ir kilimai skleidžia ne tik nemalonius kvapus ir teršalus bet papildomai kaupia dulkes, veisiasi dulkių erkutės;
  • parafino žvakės – jas rekomenduojama keisti į natūralaus vaško: sojos, bičių ir pan.;
  • dėl drėgmės įvairiose vietose atsirandantis pelėsis (grybelis);
  • pro pravirus langus patenka dulkės, kietosios dalelės, lauke gali būti pernelyg didelis anglies monoksido ir azoto dioksido kiekis;
  • net ir patys žmonės yra taršos nešėjai ir skleidėjai, nes su oru iškvepia kelias dešimtis įvairių medžiagų bei bakterijų.

Prasta patalpų oro kokybė, žinoma, didžiausią įtaką daro žmonėms. Jautriau į oro taršą reaguoja vaikai, vyresnio amžiaus žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis, nėščiosios. Kartais net negali pasakyti, kas namuose ne taip. Savo prastą savijautą žmonės linkę paaiškinti kitomis priežastimis, pvz., stresu, nuovargiu ir pan., tačiau tai taip pat gali būti ženklas, kad patalpose pavojingų medžiagų koncentracija viršyta. Patalpų oro taršos rodikliais gali būti ir augalai, jei jie jūsų namuose nenoriai auga, džiūsta, vysta, o augintiniai čiaudo, kosti, yra vangūs.

Dėl blogos patalpų oro kokybės gali pasireikšti įvairūs ūmūs arba lėtiniai sveikatos sutrikimai:

  • galvos skausmas
  • prastas miegas
  • sunku susikaupti, apatiškumas
  • alergija
  • odos ir gleivinių dirginimas (akių ir gerklės graužimas, nosies perštėjimas)
  • lėtinis bronchitas bei kitos kvėpavimo takų bei plaučių ligos
  • infekcija
  • apsinuodijimas
  • vėžiniai susirgimai
  • kitos ligos


Bloga oro kokybė gali ne tik sukelti, bet ir paskatinti kitų ligų išvešėjimą, pasunkinti ligų eigą. Prastas vėdinimas ir aukšta patalpų drėgmė puiki terpė įvairioms bakterijoms bei mikrobams. Apie gero vėdinimo svarbą medikai nuolatos primena, tačiau ne visuomet tai gali būti pravertas langas.


Kaip užtikrinti švarų ir kokybišką orą namuose:

  • naudoti patikimas statybines ir apdailos medžiagas, kokybiškus baldus;
  • po statybų/remonto patalpas, naujus baldus gerai išvėdinti, nes „naujumo“ kvapas reiškia, kad į aplinką išsiskiria įvairių kenksmingų medžiagų;
  • naudoti kuo mažiau buitinės chemijos, aerozolių, vengti cheminių namų oro gaiviklių;
  • kuo dažniau valyti dulkes drėgna šluoste, naudoti drėgno valymo dulkių siurblį;
  • uždaryti langus, kai lauke didelė oro tarša;
  • vėdinti patalpas - įsirengti patikimą rekuperacinę sistemą.

Rekuperacinės sistemos su oro filtrais aprūpina namus švariu ir gaiviu oru. Vėdinimo sistemos įsirengimas - ne tik galimybė taupyti šilumą namuose jos neišleidžiant pro pravertus langus, bet ir būtinybė norint „sveiko“ oro. Tai tampa ypač aktualu šaltuoju metų laiku, kai Lietuvoje oro kokybė tampa net kenksminga. Tuomet dėl didelių automobilių srautų, intensyviai vykstančio šildymo sezono, individualių namų savininkų aktyviai kūrenamų krosnių oras tampa toks prastas, kad net rekomenduojama vengti vėdinimo pravertais langais. Individualių namų rajonams rekuperacinė sistema - gaivaus oro sprendimas visiems metų laikams, nes atšilus oras prisipildo ne visad maloniais kepsninių kvapais, kenksminga deginamų šiukšlių bei žaliųjų atliekų smarve; dėl didesnio triukšmingumo lauke (vasariniai vakarėliai, žoliapjūvių burzgimas ir t.t.) nėra malonu būti atidarytais langais. Rekuperacija išeitis ir kenčiantiems nuo žiedadulkių alergijos, nes gyvenantys šalia žydinčių augalų butuose ar individualiuose namuose žydėjimo metu turi vengti atidaryti langus.


Gyventojai kartais negali pasakyti, kodėl jie namuose nesijaučia komfortiškai, tačiau esant prastam vėdinimui gali pasireikšti ir puikiai matomi blogo vėdinimo simptomai:

Aukštas patalpų santykinis drėgnumas. Žmogaus komfortui reikalingas optimalus patalpų oro drėgnumas, nes problemų sukelia tiek per žemas, tiek per aukštas drėgnumas. Aukštas oro drėgnumas skatina koroziją, įvairių mikroorganizmų ir pelėsių dauginimasį. Patalpų drėgnumui reguliuoti galimi laikini sprendimai oro drėkintuvai arba sausintuvai, tačiau nuolatiniam komfortui užtikrinti svarbiausia yra tinkamas vėdinimas.

Pelėsis. Dėl patalpose esančios aukštos drėgmės, nevykstančios oro cirkuliacijos augantis pelėsis tampa ne tik estetine namų problema. Pelėsis (kitaip grybelis) kenkia daiktams, pastato konstrukcijai ir žmogaus sveikatai. Pelėsis gali sukelti kvėpavimo takų uždegiminius procesus, alergiją, astmą bei kitokius sveikatos sutrikimus. Jis ypač kenksmingas vaikams.

Rasojantys langai. Sandarūs ir hermetiški langai puikiai saugo namų šilumą, tačiau kartu tai reiškia, kad drėgmė negali pro juos pasišalinti ir ant langų pradeda kauptis drėgmė. Nuolatinė drėgmė mažai kenkia langams, tačiau palangės, ant jų laikomi daiktai, sienos tikrai nukentės – peršlaps, atsiras pelėsis. Priverstinis vėdinimas pašalina iš patalpų perteklinę drėgmę.

Prastas patalpų kvapas. Patalpose, kuriose nevyksta oro apykaita tvyro prastas kvapas – dažnai taip nutinka drabužinėse, pagalbinėse patalpose, rūsiuose. Prastas kvapas gali būti ir todėl, kad, pvz. vonios kambario ar virtuvės kvapai patenka į kitas patalpas.

Blogas miegas. Gydytojai rekomenduoja miegoti gerai išvėdintose patalpose. Rekuperacinė sistema užtikrins, kad jūsų namų oro kokybė būtų tinkama ilsėtis. Gaivus oras padeda lengviau užmigti, miegas tampa gilesnis ir kokybiškenis. Oras nematomas, jo kokybę sunku įvertinti be specialių matavimo prietaisų, todėl gyventojai dažnai nesusimąsto, kokią įtaka jis daro kasdieniam gyvenimui, sveikatai. Geram namų mikroklimatui užtikrinti reikalinga tinkama šiluma, gera oro kokybė (kokybiškas vėdinimas), geras apšvietimas bei akustinė aplinka.


Vėdinimo sistemos problemos, kurių gera vėdinimo sistema neturi. Susisiekite su mumis ir mes padėsime jums pašalinti problemas, o mitus sugriausime.

Vėdinimo sistema garsiai veikia

Taip, vėdinimo sistema gali veikti garsiai dėl ventiliatoriais ir ortakiais judančio oro, dėl netinkamai suprojektuotos ar sumontuotos vėdinimo sistemos. Projektuojant vėdinimo sistemas svarbu numatyti, kad jos būtų ne tik efektyvios, bet ir komfortiškos, t.y. neskleistų nemalonaus pašalinio triukšmo. Vėdinimo sistemų triukšmui slopinti naudojami įvairios konstrukcijos slopintuvai, sugeriantys garsą.

Vėdinimo sistema sukelia skersvėjį

Tinkamai įrengta ir sureguliuota vėdinimo sistema namuose tikrai nesukels skersvėjo ir jūsų neperpūs.

Vėdinimo sistema nepatogi valdyti

Šiuolaikiniai sprendimai leidžia užtikrinti patogų ir paprastą vėdinimo sistemos valdymą. Galima programuoti ilgalaikius nustatymus arba keitimus daryti pačiam. Norite sumanių ir protingų namų? Išmani vėdinimo sistema gali būti stebima ir valdoma nuotoliniu būdu - užtenka telefone įsidiegti programėlę. Vėdinimo sistema turi būti patogi naudoti konkrečiai jums, nes pasirinkimai patys įvairiausi. Tai kas patogu kaimynui, nebūtinai patiks jums.

Brangi vėdinimo sistemos eksplotacija

Rotacinio rekuperatoriaus eksplotacija kainuos brangiau, nes jo efektyvumas mažesnis, palyginus su plokšteliniu rekuperatoriumi. Taip pat svarbu parinkti tinkamo galingumo rekuperatorių, nes galingesnis visuomet didins elektros sąnaudas, o jo galimybių jūs net neišnaudosite.

Vėdinimo sistema neužtikrina gaivaus oro

Turite vėdinimo sistemą, tačiau jaučiate, kad namuose oras suprastėjo, prastai išsimiegate, namus reikia papildomai vėdinti atidarius langus? Galimos kelios vėdinimo sistemos problemos:

  1.  Skardinius ortakius būtina valyti, nes juose kaupiasi dulkės, veisiasi bakterijos.
  2.  Pasikeitus gyvenimo įpročiams, atsiradus daugiau gyventojų jums reikalingas galingesnis rekuperatorius.
  3.  Galbūt jūsų aplinkoje siekiant pagerinti patalpų oro kokybę reikalingi oro valymo filtrai.
  4.  Rotaciniame rekuperatoriuje oras maišosi, todėl kvapai iš tualetų, san. mazgų, virtuvės gali persiduoti į kitas patalpas.

Vėdinimo sistema šaldo patalpas

Rotaciniuose rekuperatoriuose pajungus gartraukį į sistemą, stabdomas vienas iš ventiliatorių, t.y. į namus patenka nepašildytas oras ir vėsinamos patalpos, kas didina išlaidas šildymui.


Šilumos siurbliai ORAS - VANDUO


Kodėl verta rinktis oras-vanduo šilumos siurblį ?Rinkdamiesi šilumos siurblį Jūms reikia atkreipti dėmesį į komfortą, ekonomiją ir kainą. Bei ilgaamžiškumą. Galėsite pamiršti bet kokį kurą, kuris gali kelti papildomą gaisro ar apsinuodijomo galimybę Jūsų namuose. Jums nereikės nuolat prižiūrėti, rūpintis, pildyti ar kūrenti sistemos, bei nuolat nerimauti dėl Jūsų šildymo sistemos darbo, nes ji dirba automatiškai o jos priežiūrą vyksta nuotoliu būdų per mobilų telefoną ar kompiuterį. Tai energijos ir pinigų taupymas. Jeigu jūs turite ar statote naują namą ir planuojate vandeninę šildymo sistemą (radiatoriai, šildomos grindys) ir karšto vandens paruošimą, rinkitės oras-vanduo tipo siurblį. Tai vienas populiariausių šildymo būdų Lietuvoje dėl kainos, kokybės, ilgaamžiškumo ir rūpesčių santykio. Jūs gausite kokybišką veikiančia šildymo sistemą, kuri ištisus metus gali tarnauti kaip vienintelis šilumos šaltinis.

Šilumos siurblių ORAS-VANDUO privalumai:

  • Paprasta integruoti į bet kurią šildymo sistemą, bei karšto vandens ruošimo sistemą;
  • Vasarą oras-vanduo šilumos siurblys ruošia vandenį buitiniam vartojimui ypač mažomis sąnaudomis.
  • Pritaikomi visiemslengva pajungti prie radiatorinės ar grindinio šildymo sistemos;
  • Itin taupūs. sumažėja išlaidos šildymui;
  • Ekologiški. šildymo sistema neišskirianti CO2 į aplinką;
  • Švarūs ir tylus. katilinėje nebus dulkių, triukšmo ir pelenų;
  • Paprastas montavimas. Montuojant šilumos siurblį nereikalingi jokie sudėtingi žemės darbai, nereikia kamino, bei kuro saugyklos;
  • Užima nedaug vietos ir yra patrauklaus dizaino. Priderinamas prie bet kokio pastato dizaino.
  • Nereikalinga priežiūra. šilumos siurblys oras-vanduo veikia pats, todėl galite palikti namus net ir ilgesniam laikui.
  • Automatizuotas valdymas. Automatinis paleidimas, sustabdymas ir atitirpinimas. Valdyti galite nuotoliniu būdų.
  • Veikia visada. Veikimas bet kokiomis oro sąlygomis. Šilumos siurblys veikia esant aplinkos oro temperatūrai nuo -25°C iki +40°C, nepriklausomai nuo metų ar paros laiko bei oro sąlygų (apsiniaukę, lietus ar sniegas);
  • Saugumas. Nėra apsinuodijimo pavojaus.

Plokštelinis Šilumokaitis – tai specialios paskirties plokštelinis šilumos atgavimo įrenginys, montuojamas rekuperatoriuje. Plokšteliniame šilumokaityje tiekiamas ir šalinamas oras yra kryžiuojamas tam, kad sugrąžinti šiluminę energiją tiekiamam orui iš lauko. Šilumos sugrąžinimo- efektyvumas Iki 98,4%. Plokštelinio šilumokaičio konstrukcijose nesimaišo oro srautai, negrįžta kvapai (tualetai ir vonios kambariai jungiami į bendrą vėdinimo sistemą), užtikrinamas sistemos efektyvumas bei mažesnės eksploatacijos išlaidos.


Rekuperatoriai su rotoriniu (rotaciniu) šilumokaičiu. Šio tipo rekuperatorių šilumogrąža yra žemesnė už plokštelinį šilumokaitį. Rotoriniame (rotaciniame) šilumokaityje šalinamo ir tiekiamo oro srautai yra dalinai sumaišomi. Rotorinių rekuperatorių veikimo principas: tiekiamas ir ištraukiamas oras yra nuvedamas per korėtą būgną, kuriame patalpų šiltas oras sušildo būgną, besisukantis būgnas perteikia šilumą pritekančiam orui iš lauko.


Butams ar kotedžams siūlome lanksčių ortakių sistemą, nes ji neužima daug vietos ir yra lengvai montuojama. Ortakių Antistatinė/antibakterinė danga. Negalimas „telefonijos efektas“: kolektorinė sistema (ortakiai iš kolektoriaus išskirstomi į kiekvieną patalpą atskirai) neleidžia garsui sklisti iš vienos patalpos į kitą. Didesniems namams ( virš 180 kvad) rekomenduojame cinkuotų ortakių sistemą, kadangi reikia didesnių oro srautų.


Šiuolaikiniai priešpriešinių oro srautų rekuperatoriai yra tylesni, efektyvesni, tai yra suvartoja mažiau elektros energijos ir pasižymi didesniais šilumogrąžos koeficientais. Taip pat priešpriešinių oro srautų rekuperatoriai reikalauja mažiau techninės priežiūros. Priešpriešinių oro srautų rekuperatoriai  iki 10 proc  labiau išsausiną patalpų orą.


Tikrai ne! Lankstūs ortakiai gali būti paprasti, arba padengti antistatine danga ir premium ortakis padengtas antistatine ir antibakterine danga. Taip pat labai skiriasi ortakių kokybė, jų lankstumas ir atsparumas gniuždymui.   Mūsų siūlomi ortakiai yra tik  kokybiški, turintys sertifikatus (TUV). Ortakiai ir difuzoriaus dėžutės yra antistatinės ir antibakterinės.

https://www.vedinimas24.lt/produktai/lanksciu-ortakiu-sistema-butui